Przyszłość

Sto lat nie jest nazbyt długim okresem zważywszy cały okres istnienia Ziemi.

Jest tymczasem dostatecznie długi, aby ją zniszczyć. Organizacje międzynarodowe apelują, aby kraju członkowskie dbały o ekologię na swych obszarach. Naukowcy prowadzą obserwacje nad wpływem pewnych substancji i gazów na nastrój i przyrodę. Coraz głośniej opowiada się się o kwaśnych deszczach, o ocieplaniu się klimatu na Ziemi , a ponadto o dziurze ozonowej. Ukazują się coraz to to nowsze koncepcje na naprawę wielu zniszczeń w atmosferze, jakich dokonaliśmy.

Pojawiają się pytania, bądź niejednego przekształceń zaobserwowanych w przyrodzie mamy możność stało się uniknąć. Albo gdybyśmy prowadzili inny tryb życia zmiany takie również żeby nastąpiły? Albo dziura ozonowa była ludziom pisana, bądź może ludzie spowodowali jej powstanie? Te i dużo więcej pytanek bez przerwy są bez odpowiedzi. Obserwacje tego przypadki trwają. Produkcja freonów była ograniczona. Albo wpłynie to na zniknięcie problemu?

Natura pozwala nam nauczkę za właściwie każde nasze niepożądane działanie. Wszystko w przyrodzie jest ze sobą złączone, zrównoważone. Jeżeli już naruszamy którykolwiek z jej elementów, zjawi się kłopot w odrębnym miejscu, który może nam wyraźnie dokuczał. Z naturą powinno się się liczyć. Pozwala nam żyć oraz brać pełnymi garściami konieczne nam surowce. W rewanżu oczekuje od nas tegoż, co pozwoli jej istnieć oraz rozwijać się.